IMG-LOGO

مقالات

خانه / مقالات
عصاره پای مرغ و رماتیسم

عصاره پای مرغ و رماتیسم

۱۴ اسفند ۱۳۹۹ توسط : شرکت تانیژل 0 نظر 408 بازدید شده

به طور کلی روماتیسم را می توان توصیفی برای درد اندام های حرکتی قلم داد کرد .این بیماری استخوان ها و مفاصل و بافت همبند را درگیر می کند. روماتیسم التهابی کنترل نشده است که به هر قسمتی از بدن از جمله مفاصل، کلیه ها، چشم، ریه یا مغز، صدمه می زند. این التهاب در ابتدا باعث بروز درد، تورم و یا خشک شدن مفاصل می شود اما ممکن است اندام های دیگر بدن نیز دچار این بیماری شوند.

چنین التهاب همراه با درد، تورم و افزایش گرمای مفصل بروز می کند. روماتیسم مفصلی ، آرتریت روماتوئید و روماتیسم قلبی ، تب روماتیسمی نامیده می شود و به علم مطالعه و درمان این گروه از بیماری ها روماتولوژی می گویند. روماتیسم قلبی و مفصلی در زنان شایعتر از مردان می باشد .اما روماتیسم ستون فقرات در مردان رواج بیشتری دارد.

  برای کاهش خطر بیماری‌های روماتیسمی،عصاره پای مرغ مصرف کنید. درون عصاره پای مرغ کلاژنی وجود دارد که از نوع پروتئین بافت هم‌بند است. عصاره  پای مرغ حاوی مقدار بسیار زیادی هیدروکسی آپاتیت است. این ماده که شکل طبیعی ماده معدنی آپاتیت کلسیم است برای محکم‌کردن سطوح بیرونی استخوان‌ها مفید است و از خطر شکنندگی استخوان‌ها پیشگیری می‌‌کند. عصاره پای مرغ همچنین حاوی کلسیم است و روماتیسم و همچنین التهاب مفاصل را بهبود می‌بخشد.

نظرات مشتریان

نظر خود را بنویسید :

اشتراک خبرنامه

اخبار محصولات و تخفیف ها را در ایمیل خود دریافت کنید.