IMG-LOGO

مقالات

خانه / مقالات
عصاره پای مرغ و تعادل هورمونی

عصاره پای مرغ و تعادل هورمونی

۸ اسفند ۱۳۹۹ توسط : شرکت تانیژل 0 نظر 345 بازدید شده

عدم تعادل هورمونی هنگامی اتفاق می افتد که هورمون خیلی زیاد یا خیلی کمی در جریان خون وجود داشته باشد. به دلیل نقش اساسی آنها در بدن ، حتی عدم تعادل هورمونی کوچک می تواند عوارض جانبی در کل بدن ایجاد کند.

هورمون ها مواد شیمیایی هستند که توسط غدد در سیستم غدد درون ریز تولید می شوند. هورمون ها از طریق جریان خون به بافت ها و اندام ها می رسند و پیام هایی را ارائه می دهند که به اندام ها می گوید چه کاری باید انجام دهند و چه موقع باید این کار را انجام دهند.

هورمون ها برای تنظیم بیشتر فرایندهای اصلی بدن مهم هستند ، بنابراین عدم تعادل هورمونی می تواند طیف گسترده ای از عملکردهای بدن را تحت تأثیر قرار دهد. هورمون ها به تنظیم کمک می کنند:

متابولیسم و ​​اشتها

ضربان قلب

چرخه خواب

چرخه تولید مثل و عملکرد جنسی

رشد و نمو عمومی

سطح خلقی و استرس

دمای بدن

زنان و مردان به طور یکسان می توانند تحت تأثیر عدم تعادل انسولین ، استروئیدها ، هورمون های رشد و آدرنالین باشند.

همچنین ممکن است زنان عدم تعادل در سطح استروژن و پروژسترون را تجربه کنند ، در حالی که مردان احتمالاً عدم تعادل در تستوسترون را تجربه می کنند

یکی از مهم‌ترین مواد معدنی‌ای که موجب تعادل هورمونی بدن می‌شود ماده روی است. عصاره پای مرغ حاوی این ماده معدنی است و در هر بار مصرف، یک‌سوم نیاز روزانه بدن به روی را تأمین می‌کند. همچنین چربی‌های خوب موجود در عصاره  پای مرغ عملکرد غدد بدن را بهبود می‌بخشند. غدد بدن معمولا با کمک چربی‌های سالم به‌درستی کار می‌کنند.

سلامت سیستم رگ‌های خونی به‌خاطر وجود کلاژن نقش مهمی در خون‌رسانی به نقاط کنترل غدد بدن ایفا می‌کنند. از این نقاط می‌توان سیستم عصبی مرکزی بدن در مغز و البته غدد سراسر بدن را برشمرد.

نظرات مشتریان

نظر خود را بنویسید :

اشتراک خبرنامه

اخبار محصولات و تخفیف ها را در ایمیل خود دریافت کنید.